10 listopad 2017

Mamy to!! Finały BLS!!

Mamy to! Finały BLS! Startujemy w środę 15 listopada o 18:15!

A co było wcześniej?

Wcześniej były zacięte półfinały! Niech Ciebie nie zmyli wynik 2:0. To nie oznacza, że którejś drużynie zwycięstwo przyszło łatwo. Mieliśmy dogrywkę, mieliśmy też trzy dogrywki w jednym meczu!

Wyobrażasz sobie? Trzy dogrywki żeby rozstrzygnąć  wynik meczu! Kibice którzy byli na hali to widzieli na własne oczy, a tych co nie było zachęcam do kibicowania na żywo meczów BLS.

W drugiej lidze potrzebowaliśmy trzech meczów do wyłonienia zwycięzców w półfinałach. To oznacza że „murowani” faworyci wg typerów ponieśli porażkę.

Łapska Masakra - Hotel Willa PASTEL

W pierwszym meczu zawodnicy Łapskiej Masakry wygrali mecz dzięki lepszej skuteczności rzutów za 2 pkt. W drugim meczu zawodnicy Hotel Willa PASTEL zrewanżowali się i zaskoczyli typerów zdecydowanie wygrywając. O zwycięstwie zdecydowały dużo lepsza skuteczność w rzutach za 2 pkt oraz zdecydowana przewaga w zbiórkach. W decydującym trzecim meczu liczyliśmy na wyrównany pojedynek, ale Łapska Masakra miała inne plany na ten mecz. Tego wieczoru rzucali bardzo celnie za 2 punkty (64% skuteczności) i wymusili więcej strat u przeciwnika. Zdecydowaną wygraną zapewnili sobie awans do finałów.

The Spartans – Czerwona Latarnia

Totalne zaskoczenie. Czerwona Latarnia tak w tym meczu rozbłysła, że w tym blasku czerwonego światła, po dogrywce, wygrała z The Spartans. Tylko lub aż dwoma punktami. Dobra skuteczność rzutów za 2 punkty, więcej oddanych i trafionych rzutów osobistych i co najważniejsze zdecydowana i pełna energii walka przyczyniły się do zwycięstwa. W drugim meczu zawodnicy The Spartans, grając w pięciu, wygrali też dwoma punktami. O losach meczu zaważyła 2 kwarta, w której zawodnicy Czerwonej Latarni zdobyli tylko 4 punkty i lepsza skuteczność rzutów The Sprtans. Trzeci mecz to słaby mecz w wykonaniu Czerwonej Latarni. Gdyby zagrali tak jak w poprzednich dwóch wygraliby tą serię. Brak energii, wolny powrót do obrony i słaba skuteczność (0 na 10 rzutów za 3 pkt) pozwoliły awansować The Spartans do finału.

W pierwszej lidze mecze zakończyły się 2:0, jednakże o wyniku meczów decydowały ostatnie sekundy.

COLOSSEUM Kompleks Kulturystyczny – Cross Zone

Pierwszy mecz wygrany 1 punktem, drugi 3 punktami. W pierwszym nietypowo, bo zawodnicy COLOSSEUM od początku prowadzili i dopiero w końcówce coś się „przytkało” i Cross Zone dogonili, ale nie przegonili. Mieli szansę, bo tego dnia zawodnicy COLOSSEUM skuteczność rzutów za 3 punkty mieli, powiedzmy, słabą (0 na 15). Na szczęście dobrze wykonywali rzuty osobiste i wyszli zwycięsko w tym meczu. W drugim meczu Cross Zone od początku przejęło inicjatywę i dopiero 4 kwarta rozstrzygnęła wynik meczu. Tym razem COLOSSEUM zagrało „standardowo” czyli gonili i przegonili J. W tym meczu również pomogli sobie celnymi osobistymi oraz dodatkowo byli lepsi w zbiórkach. Co za tym idzie widzimy zawodników COLOSSEUM ponownie w finale BLS.

TRUCKERS – miwan.pl

Miwan.pl od początku prowadzili w pierwszym meczu. Co ciekawe w sezonie zasadniczym dwa razy przegrali z drużyną TRUCKERS. Wszystko wskazywało na pogrom. Na koniec 3 kwarty widniał wynik 25:41. Jednak w 4 kwarcie TRUCKERS przypuścili ostrą szarżę na zawodników miwan.pl i mało brakowało. Kwarta ta zakończyła się wynikiem 25:12 i zabrakło 4 punktów do wygranej lub 3 punktów do dogrywki.  Skutecznością rzutów zawodnicy TRUCKERS byli lepsi, jednak czegoś zabrakło. Drugi mecz to najprawdopodobniej zapisze się w historii BLS. 3 dogrywki były potrzebne do rozstrzygnięcia. Tym razem to zawodnicy miwan.pl uratowali się rzutem za 3 doprowadzając do dogrywki. Dopiero 3 dogrywka wygrana 10:0 przez zawodników miwan.pl zapewniła im awans do finału.